انتخاب بهترین مت یوگا (بخش۱)

برای انتخاب بهترین مت یوگا ابتدا باید با خود مت یوگا آشنا شوید.

مت یوگا عبارتند از تجهیزاتی برای ورزش یوگا، لازم و ضروری است. اینکه شما کاملا حرفه ای یوگا تمرین می کنید، و یا فقط برای سرگرمی چندین روزی است که به یوگا پناه برده اید، هیچ فرقی ندارد.

خرید بهترین مت یوگا

آشنایی با مت یوگا

مت یوگا  یکی از تجهیزاتی که برای ورزش یوگا، لازم و ضروری است.

در ابتدا مت یوگا به فوم پی وی سی ساده محدود می شد، اما اکنون با گسترده شدن ورزش یوگا، رقابت در تولید و فروش مت یوگا نیز گسترش یافته است.

مارک های ورزشی بسیاری اقدامی به تولید مت یوگا کرده اند، که هریک ویژگی های منحصر به فرد خود را در مت یوگا به کار برده اند.

از جنس و کیفیت، طرح و رنگ تا میزان سازگاری با محیط زیست، ویژگی هایی هستند که تولیدکنندگان مت یوگا، به آن توجه می کنند.

گسترش رقابت در تولید و فروش مت یوگا، خرید مت یوگا را بیش از پیش سخت تر می کند. امروزه اگر برای خرید مت یوگا به یک فروشگاه لوازم ورزشی برویم، قطعا میان این همه برند و ویژگی سردرگم می شویم!

مت یوگا با چه برندی خریداری کنیم؟ کدام ویژگی مهم ترین آیتم برای خرید مت یوگا است؟ چگونه کیفیت مت یوگا را تشخیص دهیم.

در مقاله ای ما به شرح ویژگی هایی که در حین خرید مت یوگا، باید به آن توجه کنیم، پرداختیم.

ویژگی های  مهم مت یوگا جهت خرید:

مت یوگا انواع و اقسام متنوعی دارد و در طرح ها و سبک های متنوعی تولید می شود.

در حال حاضر استفاده از مت یوگا در تمرینات یوگا، امری ضروری و مهم به شمار می رود.

اما انتخاب بهترین مت یوگا مهم ترین موضوع قبل از خرید مت یوگا است. ویژگی های بسیار مهمی برای مت یوگا تعریف شده است که برخی از مت یوگا را بهتر از دیگر مت ها می کند.

آشنایی با این ویژگی ها قبل از خرید مت یوگا امری ضروری است. ما سعی کرده ایم تجربیات مربیان یوگا، متخصیص امور ورزشی، کتاب ها و نشریات یوگا را مورد بررسی، تجزیه و تحلیل قرار دهیم، تا بتوانیم مهم ترین ویژگی های مت یوگا خوب را به شما عزیزان معرفی کنیم.

برای شناخت دقیق تر مت یوگا و ملاک های خرید مت یوگا با ما فرین فوم شوید.

برای خرید مت یوگا نکات و موارد بسیار مهمی وجود دارد. در مقاله حاضر سعی می کنیم تا جایی که امکان دارد مهم ترین ویژگی هایی را که حین خرید مت یوگا باید به آن ها توجه کنید ، توضیح دهیم.

۱٫عدم لغزندگی مت یوگا

  • لغزندگی مت یوگا در دوحالت تعریف می شود.
    • پای ورزشکار حین ورزش روی مت یوگا لیز می خورد
    • مت یوگا روی زمین تکان می خورد و ثابت نیست.

لغزندگی مت یوگا مهم ترین عاملی است که هنگام خرید مت یوگا باید به آن توجه کنید. اما اگر نتوانستد مت یوگایی تهیه کنید که هیچ لغزندگی ندارد، می توانید از گچ برای جلوگیری از لغزندگی مت یوگا استفاده کنید.

۲٫ قطر مناسب مت یوگا

ورزش هایی که به در آن ورزشکار به طور مستقیم با سطح زمین در تماس است، می تواند به عضلات و مفاصل ورزشکار آسیب های جدی وارد کند. برای جلوگیری از صدمات این گونه ورزش ها، حتما باید از زیرانداز استفاده کرد.

ورزش یوگا نیز یکی از آن ورزش هایی است که می تواتد اندام ورزشکار را تحت تاثیر قرار دهد و صدمات جبران ناپذیری به ورزشکار وارد کند.

به همین دلیل استفاده از مت یوگا ، یکی از ضروریات ورزش یوگا می باشد. زمانی که برای خرید مت یوگا اقدام می کنید، حتما از نرم بودن مت اطمینان حاصل کنید.

درصورتی که مت تهیه شده سفت و سخت باشد، بدن شما می تواند آسیب ببیند. قطر مت یوگا نیز باید مناسب باشد. توجه داشته باشید که منظور از قطر مناسب برای مت یوگا، خرید مت یوگا با بیشترین قطر موجود نیست.

بلکه شما باید از فروشنده قطر مناسب مت برای ورزش موردنظر خود را پرس و جو کنید.

۳٫  استانداردی بهداشتی های مت یوگا

یکی از دلایل استفاده از زیرانداز یوگا، بهداشتی نبودن کف زمین می باشد. گاها مت یوگا از نوعی پلاستیک ساخته می شود که خود دارای سموم بسیاری است و می تواند موجب شکل گیری سرطان در ورزشکار شود.

لطفا مت یوگا استاندارد ی تهیه کنید که کمترین سموم را در مواد اولیه خود داشته باشد.

۴٫ وزن مناسب مت یوگا

یکی از مهم ترین ویژگی های مت یوگا، وزن مت می باشد. استاندارد تعریف شده برای مت یوگا ۲ کیلوگرم است. مت یوگایی که بیش از ۲ کیلوگرم وزن داشته باشد،

حتی اگر تمامی نکات مثبت دیگر را داشته باشد، از استاندارد خارج است و توصیه می شود که به هیچ وجه خریداری نشود.

5 مت یوگا با کیفیت مناسب

یکی از دلایلی که هموطنان ما به خرید مت ارزان قیمت روی می آورند ، عدم آگاهی کافی از مضررات این گونه مت ها می باشد.

این نکته را همواره در نظر داشته باشید که یکبار هزینه کردن برای خرید یک محصول برای چندین سال، بهتر از هرسال خرید همان محصول با قیمت کمتر است.

مت یوگا ارزان قطعا کیفیت استاندارد و موردنظر ما را ندارد و خیلی زودتر از موعد ما را مجبور به هزینه کردن مجدد می کند. مت یوگای ارزان قیمت نه تنها ضرر مالی به ما خواهد زد، بلکه ممکن است صدمات جانی نیز به ما وارد آورد.

6- مت یوگا را مناسب با سلیقه خود خریداری کنید

مت یوگا یکی از مهم ترین لوازم ورزش یوگا است و می تواند تاثیر زیادی در رغبت ورزشکار به انجام تمرینات خود داشته باشد. بنابراین سعی کنید در هنگام خرید مت یوگا، رنگ و طرح مورد علاقه خود را درنظر بگیرید.

جمع بندی

نویسنده مقاله

حسین نوروزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *