انواع کفپوش تاتامی و موارد استفاده آن

راه انداختن یک باشگاه ورزشی

شاید فکر کردن به یک باشگاه خانگی کمی برایتان سخت باشد. اما با خرید یک کفپوش مناسب مانند کفپوش تاتامی، به آسانی می توان ورزش کرد.

این کفپوش را می توانید زیر دستگاه ورزشی خود قرار دهید، تا آسیبی به زمین وارد نشود.

کفپوش تاتامی رزمی

ابعاد استاندارد ۱۰۰*۱۰۰ و ضخامت ۲۲ , ۲۸ ، ۳۰ ، ۴۰ و ۵۰ میل این محصول طبق استاندارد فدراسیون ها تولید شده و مورد تایید این سازمان ها می باشد.

تفاوت این کفپوش با دیگر کفپوش های تاتامی تراکم (دانسیته) متوسط آن است .

بالا بودن دانسیته باعث می شود محصول افت ضخامت نداشته وبرگشت پذیری نسبتا ثابتی داشته باشد. * به دلیل فرمولاسیون خاص با ترکیب EVA – EPVM در تاتامی این کفپوش ها در تمام شرایط خاصیت برگشت پذیری خود را از دست نداده و به حالت اولیه باز می گردد.

استفاده به عنوان کفپوش خانه

اگر اهل تنوع در دکوراسیون منزل باشید، تاتامی بهترین گزینه است.

چرا که به آسانی حل کردن یک پازل می توانید آن را در هر جایی از خانه نصب کنید، و از قابلیت عایق سرما و گرمای آن استفاده کنید.

تاتامی ها را می توان در فضاهای مختلفی استفاده کرد، حتی در فضاهای خیس مانند سرویس های بهداشتی. این نوع کفپوش ها خاصیت ضد آب دارند و اگر بنا به اتفاق روی آن ها آبی ریخته شود به راحتی و با یک دستمال پاک و تمیز می شود.

کفپوش های تاتامی ها را می توان در فضاهای مختلفی مانند سرویس های بهداشتی استفاده کرد.

کفپوش-مهدکودک ، کفپوش ورزشی، کفپوش تاتامی، تاتامی، فرین فوم
تاتامی‌های اتاق کودک چگونه‌اند؟

به دلیل راحتی کفپوش تاتامی، شما می‌توانید در اتاق کودک خود هم از آن استفاده کنید. یقینا کودک شما از وجود تاتامی‌ها لذت خواهد برد. این کفپوش به دلیل راحتی و نرمی مثال زدنی‌ای که دارد، مورد توجه بسیاری از خانواده‌ها قرار گرفته است.

نکته بسیار مهم در مورد انواع تاتامی‌های اتاق کودک این است که به دلیل وجود هوا در لایه‌های میانی آن، تبادل حرارت در آن اتفاق نمی‌افتد. این قابلیت برای مکان‌هایی که آب و هوای سرد و خشک دارند مناسب است.

این قابلیت باعث می‌شود گرمای بر روی آن حفظ شود و سرما در آن نفوذ نکند. در حقیقت این کفپوش اجازه خروج و عبور گرما را نمی‌دهد.

استفاده به عنوان کفپوش مهدکودک:

موارد استفاده این کفپوش برای مهدکودک و اتاق‌کودک است که با دارا‌بودن طرح‌های مختلف می‌تواند یک نوع بازی فکری برای کودکان محسوب شود.

کفپوش تاتامی گزینه اصلی موجود برای کفپوش مهدکودک در بازارهای جهانی است مزایای بیشماری در قیاس با سایر کفپوش های مهدکودکی دارد.

* ابعاد استاندارد ۱۰۰*۱۰۰ و ضخامت ۱۰, ۲۰, ۲۳, ۲۵, ۳۰, ۴۰, ۵۰

* طبق استانداردهای وزارت بهداشت و مورد تایید این سازمان می باشد.

کفپوش-مهدکودک ، کفپوش ورزشی، کفپوش تاتامی، تاتامی، فرین فوم

روش نصب کفپوش تاتامی

کفپوش تاتامی و انواع آن 
کفپوش تاتامی و انواع آن

تمامی کفپوش های EVA فرین فوم، به راحتی به یکدیگر متصل می شوند، درست مانند یک پازل، بنابراین می توانید فضای تمرین خود را دقیقا همان طوری که سلیقه شماست تشکیل دهید. هنگامی که کفپوش ها را سفارش می دهید، خواهید دید که آنها ظاهری بسیار زیبا و جذاب دارند تا جایی که می توانید از آنها در منزل خود استفاده کنید. هنگامی که شما می خواهید تشک ها را نصب کنید، نیاز به قرار دادن چیزی در زیر  آن ها ندارید. این تشک ها می توانند بر روی سطوح سخت قرار گیرند. آن ها به آسانی و در کوتاه ترین زمان نصب می شوند.

نصب کفپوش ها تمام شد؟ دیگر زمان ورزش فرا رسیده است! از تشک جدید خود لذت ببرید!

می خواهید این کفپوش ها را نو نگه دارید؟ خیلی آسان است! می توانید به سادگی قطعات متصل را از یکدیگر جدا کنید و با مواد شوینده ملایم آن ها را مثل روز اول تمیز نگه دارید.

باور کنید که ما با شما شوخی نمی کنیم! خیلی ساده است، به راحتی می توانید این قطعات را از یکدیگر جدا کنید و متناسب با فضا آن را پوشش دهید.

سعی کنید وقتی قصد انتخاب محصولی را دارید که می خواهید همه روزه از آن استفاده کنید ، انتخابی هوشمندانه داشته باشید. کفپوش تاتامی مناسب را انتخاب کنید و از تابستان لذت ببرید.

اکنون بعد از ذکر مزایا، باید به اقداماتی اشاره کنیم تا شما بتوانید طول عمر تاتامی‌های خود را افزایش دهید.

کفپوش تاتامی در برخی موارد احتمال آسیب دیدگی دارد. شما باید مراقب این موضوع باشید که تاتامی شما دچار شکستگی نشود. به طور مثال:

از قرار دادن وسایل سنگین بر روی آن خودداری کنید.

قرار دادن وسایلی مانند مبلمان بر روی کفپوش‌های تاتامی می‌تواند آسیب جدی به آن وارد کند.

قراردان وسایل سنگین می‌تواند باعث شکستگی آن شود.

نکته‌ای که باید در نظر گفت این است که تاتامی قابلیت ترمیم ندارد و در صورت آسیب و یا شکستگی بایستی آن را تعویض نمایید.

اگر به هر دلیل باید تاتامی‌های خود را در زیر مبل قرار دهید، بهتر است که پایه‌های مبلمان را بر روی یک سطح نرم قرار دهید تا با خود کفپوش تماس نداشته باشند.
چنانچه تا کنون از تاتامی استفاده نکرده‌اید احتمالا در مواجهه اول خود با تاتامی سورپرایز و شگفت‌زده خواهید شد. این موضوع به این دلیل است که این کفپوش دارای بوی خاصی است.

برای بسیاری از ژاپنی‌ها این بو تداعی کننده خاطرات کودکی است و به اصطلاح این بو برای آن‌ها نوستالژیک است. اما برای بسیاری دیگر این بو تند و شدید است و دوست دارند از آن فاصله بگیرند.
برای مکان‌هایی که مملو از جانور و حشرات است، استفاده از تاتامی نیاز به رعایت نکات مهمی دارد. یکی از این نکات این است که باید سطح کفپوش تاتامی را پاکیزه نگاه دارید.

آلودگی و قرار گرفتن غبار و گرد و خاک تاتامی را به محیطی ایده‌آل برای رشد و زیست حشرات و انواع جانوران تبدیل می‌کند. نکته بعد جلوگیری از قرار گرفتن غبار و گرد و خاک بر روی آن است.
افرادی که دچار حساسیت‌های مزمن و آلرژی هستند ممکن است به شدت از قرار گرفتن در مجاورت تاتامی آسیب ببینند. اصلا جای نگرانی نیست! غبار و گرد و خاک در همه جا یافت می‌شوند.

کافی است تا به طور مرتب نسبت به پاکیزه نگه داشتن کفپوش تاتامی اقدام نمایید.

همواره نسبت به خشک نگه داشتن کفپوش تاتامی اقدام نمایید. این به خاطر این است که هوای گرم و مرطوب بهترین شرایط را برای رشد قارچ‌ها ایجاد می‌کند. قارچ‌ها بزرگترین دشمن تاتامی به شمار می‌روند.

شما باید نگهداری ویژه‌ای از تاتامی برای محیط‌هایی که هوای گرم و مرطوب دارند به عمل آورید.

اولین اقدامی که باید انجام دهید تا قارچ‌ها و باکتری‌ها بر روی تاتامی‌ها رشد نکنند این است که باید همواره آن را خشک نگه دارید.

می‌توانید کفپوش خود را مرتب با جارو برقی تمیز کنید چون جارو برقی به کفپوش شما آسیبی وارد نمی‌آورد. اما گاهی اوقات لکه‌ای بر روی تاتامی‌ها ایجاد می‌شود که نمی‌توان آن‌ها را با جارو برقی تمیز کرد.

این لکه‌ها ممکن است بر اثر ریختن مایعات و یا موارد دیگر بر روی کفپوش ایجاد شده باشد. در این صورت راه حل پیشنهادی ما این است یک حوله نرم را بردارید و آن را کمی خیس کنید و به آرامی بر روی لکه و یا قسمت مورد نظر بکشید. بعد از این مرحله حتما کفپوش را در معرض هوای آزاد قرار دهید و اجازه دهید تا کامل خشک شود.

همان‌طور که قبلا هم ذکر شد رطوبت بدترین دشمن EVA به شمار می‌رود. پس حتما توجه خاصی به خشک نگه داشتن آن داشته باشید.

با کفش و یا دمپایی بر روی تاتامی راه نروید. ممکن است در ابتدا این موضوع چندان به چشم نیاید ولی جالب است بدانید کفی کفش و دمپایی به بافت تاتامی آسیب وارد می‌کند. حتی الامکان با پای برهنه و یا با جوراب بر روی آن راه بروید

جمع بندی

نویسنده مقاله

حسین نوروزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *