اهمیت کفپوش تاتامی

لطفا خیلی جدی به این موضوع فکر کنید! اگر مفاصل شما پس از 10 دقیقه ورزش دچار گرفتگی شوند قاعدتا انگیزه ای برای ادامه دادن به فعالیت های ورزشی نخواهید داشت. اما با قرار دادن کفپوش  فوم EVA بین خودتان و زمین ، ضربات احتمالی ناشی از فعالیت های ورزشی به بدن شما آسیبی وارد نمی کند. این تشک ها باعث می شوند تمرین ها را یکی پس از دیگری به اتمام برسانید و تمرین جدیدی را شروع کنید.

بسیاری از ورزشکاران از این تشک های فومی برای تمرینات خود به صورت مداوم استفاده می کنند. انجام ورزش یوگا علاوه بر مت یوگا بر روی این تشک ها بسیار لذت بخش است. اگر قصد دارید توانایی بدنی خود را به حداکثر برسانید، نیاز به تشکی دارید تا از شما محافظت کند و از مصدومیت شما جلوگیری نماید. لطفا در این مورد خساست به خرج ندهید! بدنتان از شما متشکر خواهد بود اگر تشک ضخیم تری انتخاب کنید!

کفپوش تاتامی حرفه ای

حفاظت از بدن شما در هنگام ورزش باید همراه با حفظ توانایی های حرفه ای ورزشکار باشد. کفپوش تاتامی فومی فرین فوم حمایت لازم را از ورزشکار حتی با وجود تمرینات سنگین به عمل می آورد.
این کفپوش ها بسیار با دوام هستند و آسیب های احتمالی ناشی از ضربات وارده را جذب می کنند و به شما کمک می کند تا تعادل خود را حفظ کنید و ورزشی لذت بخش را تجربه کنید.

حقیقت باید گفته شود! موضوعی که حمایت حقیقی را به همراه دارد خدمات به مشتریان است که تیم ما آماده ارایه ی هر خدمتی در این زمینه به شماست!

ساختار تاتامی‌های عایق چیست؟

در لایه‌های میانی لایه‌های هوا وجود دارد که اجازه تبادل و فرار حرارت را به آن نمی‌دهد. حال می‌خواهیم در این قسمت به مزیت دیگری بپردازیم. وجود مولکول‌های هوا در لایه‌های میانی تاتامی موجب می‌شود که امواج صوتی و صداهای مختلف نیز از آن عبور نکند.

لازم نیست صداهای گوش‌خراش و آلودگی صوتی را تحمل کنید. اگر هم خود شما مشغول گوش دادن به موسیقی مورد علاقه خود هستید و نمی‌خواهید دیگران صدای آن را بشنوند، تاتامی‌های عایق بهترین گزینه هستند.

کفپوش-مهدکودک ، کفپوش ورزشی، کفپوش تاتامی، تاتامی، فرین فوم

نحوه عایق‌کاری با تاتامی

رایج‌ترین تعریفی که برای عایق بیان کرده‌اند: به هرچیزی که مانع از عبور جرم و انرژی شود را عایق میگویند. و عایق‌کاری عبارت است جلوگیری از ورود و خروج عواملی مانند رطوبت، حرارت، صوت.

عایق‌ها را به سه دسته تقسیم می‌کنند:

عایق رطوبتی:

رطوبت را جذب و مانع از انتقال آن به سطوح زیرین می‌باشد.

عایق حرارتی:

مانع از ورود و خروج گرما و سرما در محیط است.

عایق صوتی:

می‌تواند صدا را انعکاس دهد، جذب یا حذف کند.

تاتامی‌ها می‌توانند هر سه دسته عایق‌ها را داشته باشند، یعنی عایق رطوبتی، حرارتی و صوتی باشند.

اهمیت کفپوش تاتامی و ویژگی های آن (بخش دوم) 2 1

تعادل دما عایق‌کاری کف با تاتامی

کفپوش‌های تاتامی به خاطر داشتن ویژگی مانند عایق حرارتی می‌توانند از به هدر رفتن گرما و سرما در یک محیط جلوگیری کنند. پوشاندن کف اتاق یا سالن‌ها با تاتامی باعث می‌شود که مانع از خروج یا ورود گرما یا سرما از کف باشد در نتیجه عایق‌کاری با تاتامی انرژی محیط حفظ شده به لحاظ اقتصادی به صرفه است.

در مکان‌های بزرگ مانند سالن‌های ورزشی و باشگاه‌ها که برای خنک یا گرم نگهداشتن آن‌ها باید هزینه‌های زیادی پرداخت شود کفپوش تاتامی بهتری گزینه برای این مکان‌هاست. مهدکودک‌ها، اتاق کودک،و حتی اتاق یا محل نگهداری سالمندان باید دمای متعادلی داشته باشند زیرا هم کودکان و هم سالمندان به لحاظ بدنی ضعیف اند. پس می‌توان برای عایق‌کاری این مکان‌ها از تاتامی استفاده کرد.

تاتامی می‌تواند عایق صوتی نیز باشد؟

در برخی مکان‌ها از تاتامی علاوه بر کفپوش به عنوان دیوارپوش نیز استفاده می‌کنند. زیرا به جز از خاصیت ضربه‌گیری آن‌ها می‌توانند عایق صوت نیز باشند مخصوصا در محیط‌های پر سروصدا مثلا باشگاه‌ها و خانه‌های بازی کودکان که برای ورزشکاران و بچه‌ها موسیقی با صدای بلند می‌گذارند. عایق صوتی بودن تاتامی باعث می‌شود که صداها به بیرون نفوذ نکنند و مزاحمتی برای افراد در اطراف محیط آنان زندگی می‌کنند ایجاد نشود.

کودکان به دلیل این که بازی‌های پرجنب و جوشی دارند و معمولا در حال دویدن و جست و خیز مخصوصا در منازل آپارتمانی برای حفظ آرامش طبقات پایین بهتر است کف اتاق کودکان با تاتامی پوشیده شود.

آیا رطوبت به تاتامی نفوذ می‌کند؟

یکی دیگر از ویژگی‌های مثبت تاتامی این است که  آب به داخل آن نفوذ نمی‌کند. و عایق رطوبت می‌باشد. نفوذ نکردن آب به داخل تاتامی از پوسیدگی آن جلوگیری می‌کند و باعث افزایش طول عمر آن می‌شود.

پس هنگامی که تاتامی نیاز به شستشو داشته باشد می‌توان با خیال آسوده سطح رویی تاتامی را آب و طی شستشو دهیم بدون اینکه آب به لایه‌های زیرین آن نفوذ کند. یا زمانی که مایع آبکی بر روی آن ریخته شود به راحتی و بدون این که به درون آن نفوذ کند قابل پاک شدن است.

جمع بندی

نویسنده مقاله

حسین نوروزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *