کاربرد و ویژگی‌های تخته شنا

در ادامه ویژگی های تخته شنا میتوان اینگونه عنوان نمود که به جهت اینکه تخته‌های شنا اکثرا در استخرها برای آموزش شنا مورد استفاده قرار می‌گیرند بسیاری از افراد بر این باورند که تنها این وسیله کاربرد استخری دارد.

اما نکته قابل توجه این است که می‌توان از Swimming Board در دریا، رودخانه و هر مکانی که بتوان شنا کرد قابل استفاده است.

از آنجایی که تخته های شنا قابلیت شناور بودن دارند استفاده از آنها برای شنا کردن در دریا به جهت ایمنی همواره توصیه شده است.

مزیت‌های استفاده از تخته شنا

یکی ازمزایای استفاده از Swimming Board توسط افراد مبتدی ایجاد و افزایش اعتماد به نفس در ایشان است. معمولا مربیان شنا برای افزایش تمرکز شناگران در هنگام آموزش حرکاتی مانند شنای پروانه و یا شنای دلفینی و حتی شنای باله بهره‌گیری از این وسیله را برای شناگر ملزم می‌کنند.

در هنگام استفاده از تخته شنا، سر ورزشکار همواره در بالای سطح آب قرار خواهد گرفت از این روی مربی مربوطه می‌تواند به آسانی در کنار فرد تحت آموزش حرکت نموده و در هنگام شنا، وی را راهنمایی و نکات مهم آموزشی را به وی گوش‌زد کند.

تخته شنا با شناور نگه داشتن ورزشکار بر روی آب علاوه بر کمک به یادگیری سریع و پیشرفت آموزشی موجب افزایش اعتماد نفس شناگر نیز خواهد شد.

سایر مزایا استفاده از تخته شنا

  • تمرین با تخته شنا این امکان را برای ورزشکار فراهم می‌کند تا بتواند به آسانی تمرکز تمرینی خود را بر روی حرکت پاها و عضلات شکم متمرکز کند.
  • هنگامی که فرد تحت آموزش Swimming Board را در جلو قرار می دهد، بازوها را از وضعیت توازن خارج کرده، در نتیجه وزن بیشتری بر روی پاها وارد می شود که این عمل موجب تقویت عضلات پاها و تمرکز بیشتر ورزشکار برای انجام حرکت پاها می‌شود.
  • بسیاری از ورزشکاران رشته دومیدانی از این وسیله برای تقویت عضلات پاهای خود استفاده می‌کنند.
  • مربیان حرفه ای شنا معمولا در هنگام تمرین از ورزشکاران می‌خواهند که Swimming Board اسفاده کنند تا پس از انجام تمرین‌های سنگین بازو در شنا مقدار زمانی را برای استراحت بر روی آب داشته باشند.
  • بسیاری از شناگران در هنگام شنا بیشتر تمرکز و اتکای خود را بر روی بازوها قرار می‌دهند و حرکات پاهای خود را بدون نظم انجام می‌دهند. اما شناگران حرفه‌ای انجام حرکات منظم پاها را همواره در دستور کار خود دارند.
  • ورزش شنا از جمله ورزش هایی است که از تنوع حرکتی بسیاری برخوردار است و ورزشکاران به ندرت از اجرای حرکات خسته می شوند. اما با این توصیف بعضا ممکن است که شناگر پس از مدتی از انجام حرکات تمرینی تکرای خسته شود و این احساس به وی دست دهد که انرژی زیادی را برای انجام حرکات تکراری از دست می‌دهد.
  • از این رو استفاده از Swimming Board را می توان نوعی تنوع در اجرای حرکات شنا دانست و حس تازگی را در انجام حرکات تکراری برای شناگر پدید آورد.

جمع بندی

در این دو مقاله سعی شد تا شما خواننده گرامی را با تخته شنا  ویژگی ها و کاربردهای آن آشنا کنیم در بخش های بعدی اطلاعات بیشتری درباره سایر محصولات فوم  ارائه خواهیم کرد.

 جهت خرید تخته شنا  با ما تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *