کفپوش تاتامی چیست؟ (بخش اول)

کفپوشی است که با استفاده از فوم نرم و قابل انعطاف تولید شده جهت کف مکان هایی که نیاز به یک پوشش نرم و ایمن دارند، تولید می شود.

خرید کفپوش تاتامی

کیفیت بالای تاتامی باعث می شود تا هیچ گونه سطح خراشنده ای در این محصول وجود نداشته باشد و هنگام استفاده از آن آسیبی به افراد وارد نشود، کفپوش تاتامی با کیفیت و طول عمر بالای خود یک راه حل جامع و آسان برای سالن های ورزشی است.

برای تولید کفپوش تاتامی فرین فوم از فوم ضد آب Eva استفاده شده است، بنابراین تاتامی به گونه ای طراحی شده است تا بتواند محافظت و ایمنی ورزشکاران را فراهم آورد. البته تاتامی قدرت جلوگیری از آسیب های ناشی از پرتاپ شدن و سقوط بلند را ندارد.

علاوه بر این با توجه به آج دار بودن سطح تاتامی، این کفپوش روی زمین لغزشی ندارد، و از لیز خوردن فرد روی کفپوش نیز جلوگیری می شود.

تاریخچه کفپوش تاتامی چیست؟

در کشور ژاپن از کفپوش های تاتامی در اتاق های سنتی خود استفاده می کردند.

این تاتامی ها در اندازه های ثابت و استاندارد تولید می شد، همچنین در مکان هایی که ورزش رزمی انجام می دادند از تاتمی استفاده می کردند.

کفپوش های سنتی در ژاپن از نی ساخته می شد، و با پارچه پوشانده می شد، اما در ایران از فوم EVA تولید شده و دارای سطحی نرم و آجدار می باشد.

اصطلاح tatami از فعل tatamu گرفته شده است، این کلمه جمع کردن معنی می شود.

یعنی وزن تاتامی آنقدر سبک است که می توان آن را به راحتی جمع و پهن کرد.

کفپوش تاتامی‌ای که ژاپنی‌ها از آن استفاده می‌کنند به صورتی است که از سال‌های دور از حصیر ساخته می‌شده است.این کفپوش‌ها دارای ساختاری محکم و یکپارچه است به‌طوری‌که چه برای نشستن و چه برای استراحت کردن و یا حتی خوابیدن بر روی آن گزینه‌ای مناسب و راحت به شمار می‌رود.

هنگامی که در کشور ژاپن به دنبال خانه می‌گردید همه چیز بستگی به نوع کفپوش‌های استفاده شده در منازل دارد. این موضوع آن قدر مهم است که می‌تواند بر روی قیمت خانه انتخابی شما تاثیر گذار باشد. سبک زندگی و به اصطلاح “لایف استایل” ژاپنی‌ها  به شدت با تاتامی گره خورده است.

اگر شما فردی هستید که از کفپوش تاتامی استفاده نمی‌کنید، حدس ما این این است که با مزایای آن آشنا نیستید.

مزایای کلی کفپوش تاتامی فرین فوم 

می توان به طور کلی مزایای زیر را اشاره کرد:

 • قابلیت انعطاف بالا
 • تولید در رنگبندی و طرح های متنوع و شاد
 • جابه جایی آسان محصولات
 • عدمتغییر رنگ و اندازه در شستشو
 • قابلضربه گیری و محافظ
 • امکان تولید تاتامی در ابعاد، ضخامت و طرح انتخابی مشتری
 • امکان چاپ لوگوی مشتری بر کفپوش تاتامی
 • ضربه پذیری بالا نسبت به سایر کفپوش ها
 • قیمت مقرون به صرفه
 • طول عمر طولانی، هر تاتامی حداقل 20 سال عمر می کند.
 • تاتامی وزن بسیار سبکی دارد، از این رو حمل و نقل آن آسان است.
 • شستشوی راحت تاتامی با استفاده از آب و مواد شوینده
 • نصب راحت تاتامی

کفپوش تاتامی چیست؟ (بخش اول)

کفپوشی است که با استفاده از فوم نرم و قابل انعطاف تولید شده جهت کف مکان هایی که نیاز به یک پوشش نرم و ایمن دارند، تولید می شود.

خرید کفپوش تاتامی

روش نصب کفپوش تاتامی

تمامی کفپوش های EVA فرین فوم، به راحتی به یکدیگر متصل می شوند، درست مانند یک پازل، بنابراین می توانید فضای تمرین خود را دقیقا همان طوری که سلیقه شماست تشکیل دهید. هنگامی که کفپوش ها را سفارش می دهید، خواهید دید که آنها ظاهری بسیار زیبا و جذاب دارند تا جایی که می توانید از آنها در منزل خود استفاده کنید. هنگامی که شما می خواهید تشک ها را نصب کنید، نیاز به قرار دادن چیزی در زیر  آن ها ندارید. این تشک ها می توانند بر روی سطوح سخت قرار گیرند. آن ها به آسانی و در کوتاه ترین زمان نصب می شوند.

نصب کفپوش ها تمام شد؟ دیگر زمان ورزش فرا رسیده است! از تشک جدید خود لذت ببرید!

می خواهید این کفپوش ها را نو نگه دارید؟ خیلی آسان است! می توانید به سادگی قطعات متصل را از یکدیگر جدا کنید و با مواد شوینده ملایم آن ها را مثل روز اول تمیز نگه دارید.

باور کنید که ما با شما شوخی نمی کنیم! خیلی ساده است، به راحتی می توانید این قطعات را از یکدیگر جدا کنید و متناسب با فضا آن را پوشش دهید.

سعی کنید وقتی قصد انتخاب محصولی را دارید که می خواهید همه روزه از آن استفاده کنید ، انتخابی هوشمندانه داشته باشید. کفپوش تاتامی مناسب را انتخاب کنید و از تابستان لذت ببرید.

 

جمع بندی

نویسنده مقاله

حسین نوروزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *